Sərbəst güləşçilərin ölkə çempionatında 5 çəkidə qaliblər müəyyənləşib

Bakı idman sarayında güləş üzrə Azərbaycan çempionatı sona yaxınlaşır. Allsport.az saytı xəbər verir ki, yarışın 3-cü günündə sərbəst güləş üzrə 5 çəkidə qaliblər bilinib.

57 kq

1/4 final: İslam Bazarqanov (AGF) – Rəhman İmanov (Zenit) 6:1
1/4 final: Uğur Novruzov (Neftçi) – Məhəmməd Abdullayev (Qax) 5:4
1/4 final: Əfqan Xaşalov (Zenit) – Elnur İsgəndərov (Zenit) -:+
1/4 final: Ruslan Abdullayev (UGİM) – Hüseyn Sevdimov (Neftçi) +:-
Yarımfinal: İslam Bazarqanov (AGF) – Uğur Novruzov (Neftçi) 11:0
Yarımfinal: Elnur İsgəndərov (Zenit) – Ruslan Abdullayev (UGİM) 1:7
Bürünc medal görüşü: Rəhman İmanov (Zenit) – Uğur Novruzov (Neftçi) *3:3
Bürünc medal görüşü: Elman Ağayev (Təhsil) – Elnur İsgəndərov (Zenit) 9:3
Final: İslam Bazarqanov (AGF) – Ruslan Abdullayev (UGİM) 6:3

65 kq

1/4 final: Toğrul Kamallı (Qax) – Əli Rəhimzadə (Neftçi) 0:7
1/4 final: Balaxan Hüseynov (Lənkəran) – Seymur Cəbrayılov (Abşeron) 6:0
1/4 final: İbrahim Musayev (Pəhləvan) – Əhmədnəbi Qvarzatilov (AGF) 3:12
1/4 final: Rəşid Babazadə (Abşeron) – Kənan Həsənpur (Sumqayıt, Təhsil) 9:2
Yarımfinal: Əli Rəhimzadə (Neftçi) – Seymur Cəbrayılov (Abşeron) 13:2
Yarımfinal: Əhmədnəbi Qvarzatilov (AGF) – Rəşid Babazadə (Abşeron) 3:1
Bürünc medal görüşü: Elmir Cəlilov (Pəhləvan) – Seymur Cəbrayılov (Abşeron) 1:4
Bürünc medal görüşü: İbrahim Musayev (Pəhləvan) – Rəşid Babazadə (Abşeron) 1:10
Final: Əli Rəhimzadə (Neftçi) – Əhmədnəbi Qvarzatilov (AGF) 2:0

74 kq

1/4 final: Cəbrayıl Qadjiyev (AGF) – Mürşüd Hüseynov (Pəhləvan) 12:1
1/4 final: Namus Orucov (Qobustan) – Vasif Quliyev (Sumqayıt) 4:6
1/4 final: İsbər Əkbərli (FHN) – Hacımurad Hacıyev (AGF) 0:10
1/4 final: Elxan Qarayev (Neftçi) – Abdulla Abşarov (Balakən) 12:0
Yarımfinal: Cəbrayıl Qadjiyev (AGF) – Vasif Quliyev (Sumqayıt) 10:0
Yarımfinal: Hacımurad Hacıyev (AGF) – Elxan Qarayev (Neftçi) 12:1
Bürünc medal görüşü: Mürşüd Hüseynov (Pəhləvan) – Vasif Quliyev (Sumqayıt) *16:16
Bürünc medal görüşü: İsbər Əkbərli (FHN) – Elxan Qarayev (Neftçi) 4:5
Final: Cəbrayıl Hacıyev (AGF) – Hacımurad Hacıyev (AGF) 4:1

86 kq

1/4 final: Elxan Məmmədov (DİN) – Dadaş Dadaşzadə (Pəhləvan) 1:9
1/4 final: Elvin Həsənov (Sumqayıt) – Heydər Hüseynov (UGİM) 0:10
1/4 final: Orxan Abasov (Neftçi) – Hacımurad Məhəmmədsəidov (AGF) 4:2
1/4 final: Fərid Cabbarov (Şirvan, Neftçi) – Turan Sadiqi (Qazax) 6:0
Yarımfinal: Dadaş Dadaşzadə (Pəhləvan) – Heydər Hüseynov (UGİM) 7:0
Yarımfinal: Orxan Abasov (Neftçi) – Fərid Cabbarov (Şirvan, Neftçi) 5:1
Bürünc medal görüşü: Elxan Məmmədov (DİN) – Heydər Hüseynov (UGİM) 0:10
Bürünc medal görüşü: Hacımurad Məhəmmədsəidov (AGF) – Fərid Cabbarov (Şirvan, Neftçi) *1:1
Final: Dadaş Dadaşzadə (Pəhləvan) – Orxan Abasov (Neftçi) -:+

97 kq

1/4 final: Zəfər Əliyev (Masallı) – Rəsul Şeydalısoy (Neftçi) 10:0
1/4 final: İsa Hüseynov (UGİM) – Azay İsmayılov (Olimp) 1:1*
1/4 final: Azər İsmayılov (Sumqayıt) – İslam İlyasov (Neftçi, Abşeron) -:+
1/4 final: Osman Nurməhəmmədov (AGF) – Elmir Şirinov (DİN) +:-
Yarımfinal: Zəfər Əliyev (Masallı) – Azay İsmayılov (Olimp) 3:0
Yarımfinal: İslam İlyasov (Neftçi, Abşeron) – Osman Nurməhəmmədov (AGF) 0:7
Bürünc medal görüşü: Rəsul Şeydalısoy (Neftçi) – Azay İsmayılov (Olimp) 1:9
Bürünc medal görüşü: Varis Mehdizadə (Sabirabad) – İslam İlyasov (Neftçi, Abşeron) 0:7
Final: Osman Nurməhəmmədov (AGF) – Zəfər Əliyev (Masallı) 11:0

Həmin kateqoriyadan

AzerbaijaniEnglishRussianTurkish