Yunan-Roma güləşində daha 5 çəkidə ölkə çempionları bilindi

Bakı idman sarayında güləş üzrə Azərbaycan çempionatı davam edir. Allsport.az saytı xəbər verir ki, yarışın 2-ci günündə yunan-Roma güləşində daha 5 çəkidə qaliblər müəyyənləşdi.

60 kq

1/4 final: Nihat Məmmədli (Neftçi) – Pərviz Dadaşov (Məhsul) 7:0
1/4 final: Ziyad Zeynalov (Neftçi) – İlkin Qurbanov (MOİK) 8:0
1/4 final: Elmir Əliyev (Neftçi, Pəhləvan) – Vədat Qasımlı (Beyləqan) 9:0
1/4 final: Vüsal Quluzadə (Neftçi) – Rəhman Kərimov (Məhsul) 0:9
Yarımfinal: Nihat Məmmədli (Neftçi) – Ziyad Zeynalov (Neftçi) 10:7
Yarımfinal: Elmir Əliyev (Neftçi, Pəhləvan) – Rəhman Kərimov (Məhsul) 14:4
Bürünc medal görüşü: Pərviz Dadaşov (Məhsul) – Ziyad Zeynalov (Neftçi) 1:9
Bürünc medal görüşü: Vədat Qasımlı (Beyləqan) – Rəhman Kərimov (Məhsul) 1:7
Final: Nihat Məmmədli (Neftçi) – Elmir Əliyev (Neftçi, Pəhləvan) 7:1

67 kq

1/4 final: Əsgər Əlizadə (Neftçi) – Namaz Rüstəmov (Cəngi) *3:3
1/4 final: Təvəkgül Həziyev (Təhsil, Neftçi) – Cəsur Mehdiyev (Beyləqan) 8:0
1/4 final: Həsən Məmmədli (ROİL) – Seymur Qasımov (ROİL) 9:0
1/4 final: Fərid Xəlilov (Təhsil, Neftçi) – Kamran Niftəliyev (Şirvan) +:-
Yarımfinal: Əsgər Əlizadə (Neftçi) – Təvəkgül Həziyev (Təhsil, Neftçi) 9:11
Yarımfinal: Həsən Məmmədli (ROİL) – Fərid Xəlilov (Təhsil, Neftçi) 11:1
Bürünc medal görüşü: Cəsur Mehdiyev (Beyləqan) – Əsgər Əlizadə (Neftçi) 6:12
Bürünc medal görüşü: Seymur Qasımov (ROİL) – Fərid Xəlilov (Təhsil, Neftçi) 0:7
Final: Təvəkgül Həziyev (Təhsil, Neftçi) – Həsən Məmmədli (ROİL) 5:6

77 kq

1/4 final: Xasay Həsənli (Neftçi) – Azad Əliyev (MOİK) 2:5
1/4 final: Aqil Musayev (Lokomotiv) – Əli İbrahimov (MOİK) 12:2
1/4 final: Kamran Məmmədov (DİN) – Ürfan Həsənli (Neftçi) 2:4
1/4 final: Hafiz Muxtarov (Zenit) – Davud Məmmədov (Neftçi) 1:9
Yarımfinal: Azad Əliyev (MOİK) – Aqil Musayev (Lokomotiv) 7:2
Yarımfinal: Ürfan Həsənli (Neftçi) – Davud Məmmədov (Neftçi) 9:0
Bürünc medal görüşü: Xasay Həsənli (Neftçi) – Aqil Musayev (Lokomotiv) *1:1
Bürünc medal görüşü: Kamran Məmmədov (DİN) – Davud Məmmədov (Neftçi) 5:1
Final: Azad Əliyev (MOİK) – Ürfan Həsənli (Neftçi) 6:4

87 kq

1/4 final: Laçın Vəliyev (Neftçi, MOİK) – Məhəmməd Əhmədiyev (Balakən) 3:7
1/4 final: Sultan İsmayılov (DİN) – Murad Əhmədiyev (Balakən) 2:1
1/4 final: Fərid Əhmədov (Məhsul) – Nəzərşah Fətullayev (Quba) 0:3
1/4 final: Cocu Səmədov (Məhsul) – Elcan Rəfiyev (DİN) 1:3
Yarımfinal: Məhəmməd Əhmədiyev (Balakən) – Sultan İsmayılov (DİN) 4:0
Yarımfinal: Nəzərşah Fətullayev (Quba) – Elcan Rəfiyev (DİN) 2:5
Bürünc medal görüşü: Laçın Vəliyev (Neftçi, MOİK) – Sultan İsmayılov (DİN) 2:0
Bürünc medal görüşü: Cocu Səmədov (Məhsul) – Nəzərşah Fətullayev (Quba) 3:1
Final: Məhəmməd Əhmədiyev (Balakən) – Elcan Rəfiyev (DİN) 6:2

130 kq

1/4 final: Tarış Əbilov (Zəngilan) – Beka Kandelaki (AGF) 0:9
1/4 final: Ayxan Mərdanov (Şəmkir) – Heybulla Qıstarov (Balakən) 9:5
1/4 final: Emin Məhəmmədov (Arena) – Sərxan Məmmədov (Neftçi) 0:8
1/4 final: Nofəl Heydərov (Pirallahı) – Murad Bəhlulzadə (Sumqayıt, Təhsil) +:-
Yarımfinal: Beka Kandelaki (AGF) – Ayxan Mərdanov (Şəmkir) 9:0
Yarımfinal: Sərxan Məmmədov (Neftçi) – Nofəl Heydərov (Pirallahı) 8:0
Bürünc medal görüşü: Tarış Əbilov (Zəngilan) – Ayxan Mərdanov (Şəmkir) 3:1
Bürünc medal görüşü: Məzaim Mərdanov (Şəmkir) – Nofəl Heydərov (Pirallahı) 8:0
Final: Beka Kandelaki (AGF) – Sərxan Məmmədov (Neftçi) *1:1

Həmin kateqoriyadan

AzerbaijaniEnglishRussianTurkish