Həndbol üzrə 2010-cu il və daha kiçik yaş qrupundan olan oğlanlar arasında Azərbaycan birinciliyinin zona mərhələsi yarışları öz başlanğıcını elan edir. Allsport.az xəbər verir ki, turnir ölkənin müxtəlif regionlarından gələn yeniyetmə həndbolçuların iştirakı ilə keçiriləcək.
Zona yarışlarının ilk mərhələsi martın 24-də Şəmkir olimpiya kompleksində gerçəkləşəcək. Tədbirdə qərb bölgəsini təmsil edən Gəncə, Göygöl, Mingəçevir, Qazax, Şəmkir və Tovuz komandaları mübarizə aparacaq.
Növbəti mərhələ isə martın 26-da Cəlilabad olimpiya kompleksində baş tutacaq. Burada cənub bölgəsindən Biləsuvar, Cəlilabad, Lənkəran, Lerik, Neftçala və Yardımlı komandaları öz bacarıqlarını sınaqdan keçirəcək.
Yarışın texniki reqlamentinə əsasən, püşkatma hər bir zona mərhələsinin ilk oyun günündə həyata keçiriləcək. Mübarizə zamanı komandalar qələbə qazandıqda 2 xal, heç-heçə etdikdə 1 xal, məğlubiyyətə uğradıqda isə 0 xal əldə edəcək. Hər zona yarışında birinci və ikinci yerləri tutan komandalar final mərhələsinə vəsiqə qazanaraq Azərbaycan birinciliyində iştirak hüququ əldə edəcəklər.