TƏQVİM
Dünya Kuboku-2022

Bu gün Qətərdə futbol üzrə dünya çempionatının final mərhələsi start götürəcək. Allsport.az saytı xəbər verir ki, açılış oyunu Bakı vaxtı ilə saat 20:00-da ev sahibi komanda ilə Ekvador arasında baş tutacaq. Qarşılaşma 80 000 azarkeş tutumuna malik “Əl Bayt” stadionunda keçiriləcək.

“A” qrupu
20:00 Qətər – Ekvador

21 noyabr
20:00 Seneqal – Niderland

“B” qrupu
17:00 İngiltərə – İran
23:00 ABŞ – Uels

22 noyabr

“C” qrupu
14:00 Argentina – Səudiyyə Ərəbistanı
20:00 Meksika – Polşa

“D” qrupu
17:00 Danimarka – Tunis
23:00 Fransa – Avstraliya

23 noyabr

“E” qrupu
17:00 Almaniya – Yaponiya
20:00 İspaniya – Kosta-Rika

“F” qrupu
14:00 Mərakeş – Xorvatiya
23:00 Belçika – Kanada

24 noyabr

“G” qrupu
14:00 İsveçrə – Kamerun
23:00 Braziliya – Serbiya

“H” qrupu
17:00 Uruqvay – Cənubi Koreya
20:00 Portuqaliya – Qana

25 noyabr

“A” qrupu
17:00 Qətər – Seneqal
20:00 Niderland – Ekvador

“B” qrupu
14:00 Uels – İran
23:00 İngiltərə – ABŞ

26 noyabr

“C” qrupu
17:00 Polşa – Səudiyyə Ərəbistanı
23:00 Argentina – Meksika

“D” qrupu
14:00 Tunis – Avstraliya
20:00 Fransa – Danimarka

27 noyabr

“E” qrupu
14:00 Yaponiya – Kosta-Rika
23:00 İspaniya – Almaniya

“F” qrupu
17:00 Belçika – Mərakeş
20:00 Xorvatiya – Kanada

28 noyabr

“G” qrupu
14:00 Kamerun – Serbiya
20:00 Braziliya – İsveçrə

“H” qrupu
17:00 Cənubi Koreya – Qana
23:00 Portuqaliya – Uruqvay

29 noyabr

“A” qrupu
19:00 Niderland – Qətər
19:00 Ekvador – Seneqal

“B” qrupu
23:00 Uels – İngiltərə
23:00 İran – ABŞ

30 noyabr

“C” qrupu
23:00 Polşa – Argentina
23:00 Səudiyyə Ərəbistanı – Meksika

“D” qrupu
19:00 Fransa – Tunis
19:00 Avstraliya – Danimarka

1 dekabr

“E” qrupu
23:00 Yaponiya – İspaniya
23:00 Kosta-Rika – Almaniya

“F” qrupu
19:00 Xorvatiya – Belçika
19:00 Kanada – Mərakeş

2 dekabr

“G” qrupu
23:00 Kamerun – Braziliya
23:00 Serbiya – İsveçrə

“H” qrupu
19:00 Cənubi Koreya – Portuqaliya
19:00 Qana – Uruqvay

1/8 final

3 dekabr

19:00 “A” qrupunun 1-cisi – “B” qrupunun 2-cisi
23:00 “C” qrupunun 1-cisi – “D” qrupunun 2-cisi

4 dekabr

19:00 “D” qrupunun 1-cisi – “C” qrupunun 2-cisi
23:00 “B” qrupunun 1-cisi – “A” qrupunun 2-cisi

5 dekabr

19:00 “E” qrupunun 1-cisi – “F” qrupunun 2-cisi
23:00 “G” qrupunun 1-cisi – “H” qrupunun 2-cisi

6 dekabr

19:00 “F” qrupunun 1-cisi – “E” qrupunun 2-cisi
23:00 “H” qrupunun 1-cisi – “G” qrupunun 2-cisi

1/4 final

9 dekabr

19:00 1/8 finalın 5-ci cütünün qalibi – 1/8 finalın 6-cı cütünün qalibi
23:00 1/8 finalın 1-ci cütünün qalibi – 1/8 finalın 2-ci cütünün qalibi

10 dekabr

19:00 1/8 finalın 7-cı cütünün qalibi – 1/8 finalın 8-ci cütünün qalibi
23:00 1/8 finalın 4-cü cütünün qalibi – 1/8 finalın 3-cü cütünün qalibi

Yarımfinal

13 dekabr

23:00 1/4 finalın 2-ci cütünün qalibi – 1/4 finalın 1-ci cütünün qalibi

14 dekabr

23:00 1/4 finalın 4-cü cütünün qalibi – 1/4 finalın 3-cü cütünün qalibi

3-cü yer uğrunda oyun

17 dekabr

19:00 Yarımfinalın 1-ci cütünün məğlubu – Yarımfinalın 2-ci cütünün məğlubu

18 dekabr

Final

19:00 Yarımfinalın 1-ci cütünün qalibi – Yarımfinalın 2-ci cütünün qalibi

Həmin kateqoriyadan

AzerbaijaniEnglishRussianTurkish